طراحی لوگو

تکنولوژی
عنوان تصویر

طراحی لوگو چيست ؟

در رابطه با طراحی لوگو باید گفت که لوگو یا آرم به نشانه‌هایی گفته می‌شود که دارای علامت خاص یا یک سمبل خاص باشد؛ به بیان دیگر می‌توان این دو ترکیبی از یکدیگر باشند .

طراحی لوگو در واقع برای نشان یا هویت یک سازمان ، شرکت و یا مشاغل‌ها می‌باشد .

امروزه طراحی لوگو و طراحی آرم‌ها بسیار مورد توجه صاحبان مشاغل قرار گرفته است و بسیار از این امر (طراحی لوگو و طراحی آرم) استقبال می‌کنند .

مدیران اولین مرحله برای اینکه کسب و کار خود را راه اندازی کنند طراحی لوگو یا طراحی آرم برای مشاغل خود است .


طراحی لوگو، نشان، آرم چیست؟

تاریخچه طراحی لوگو

در این مقاله ما قصد داریم کمی در رابطه با موضوع لوگو و طراحی لوگو مطالبی را در اختیار شما قرار دهیم.
لطفا همراه ما باشید .

در واقع طراحی لوگو و یا طراحی آرم‌ها به زمانی باز می‌گردد که انسان‌ها تمام طرح‌ها و ایده‌های خود را بر روی سنگ‌ها نقاشی می‌کردند . نکته‌ای که باید در رابطه با کلمه آرم گفته شود این است که این کلمه ریشه یونانی دارد .

بسیاری از کمپانی‌ها وجود دارند که با وجود لوگو و یا آرم مجددا به طراحی لوگو و یا طراحی آرم برای پیشرفت و ارتقا مشاغل خود می‌پردازند .در واقع این افراد تغییراتی در طراحی لوگوی قبلی خود ایجاد می‌کنند . تغییراتی مانند : فونت، سایز، رنگ و… .

فردی که می‌خواهد کسب و کاری برای خود ایجاد کند در ابتدا باید بداند که طراحی لوگو چیست و چه کارایی برای مشاغل خود دارد . فرد پس از این که دانش و اطلاعات لازم را در زمینه طراحی لوگو و طراحی آرم را بدست آورد می‌تواند وارد دنیای جدید دیجیتال شود و یک برند قوی و پر قدرت برای موسسه خود بجای گذارد .

نکته‌ای که در تاسیس یک موسسه بسیار حائز اهمیت است طراحی لوگو و طراحی آرم مناسب با توجه به خدماتی که آن موسسه ارائه می‌دهند . نکته‌ی دیگری که در طراحی لوگو بسیار مهم است و باید به آن توجه شود ، تصویر و چهره برند است .

به همین دلیل است که می‌گویند اگرهر چیز جدیدی در طراحی لوگو و یا طراحی آرم یاد بگیرید در واقع به کسب و کار خودتان کمک کرده‌اید و باعث موفقیت بیشترتان می‌شود .


شناخت لوگوها

قبل از هر چیزی باید بدانیم که که لوگو چیست و نشانه‌هایی که در طراحی لوگو بکار می‌رود چگونه باید مورد استفاده قرار گیرد .

در واقع در طراحی لوگو ، سمبل یا نشانه‌هایی که بکار می‌رود باید نشان دهنده‌ی کسب و کار فرد باشد .

به عبارت دیگر در رابطه با لوگو می‌توان گفت در هر لوگویی که طراحی می‌شود باید داستان یا فلسفه ای در رابطه با آن کسب و کار وجود داشته باشد .

در طراحی لوگو این نکته را باید در نظر داشت زمانی که لوگویی طراحی می‌شود نباید از لوگو انتظار کار بازاریابی و فروش محصولات را داشت .

زیرا بسیاری از مدیران پس از طراحی لوگو انتظار دارند آن لوگو حکم یک مدیر فروش کامل را برای آن‌ها داشته باشد .

یکی از اصلی ترین و مهم‌ترین کار طراحی لوگو و یا طراحی آرم این است که مخاطبین آن برند را بشناسند و طرح نماد آن برند همیشه در ذهن همگان باقی بماند . یعنی آرم باید طوری طراحی شود که علاوه بر خاص و زیبا بودن ، افراد هیچ گاه فراموش نکنند .
همین طرح می تواند مشتری را ترغیب به خرید مجدد کند .


نظر یکی از گرافیست‌های بزرگ در رابطه با طراحی لوگو

یکی از گرافیست‌های مطرح دنیا در رابطه با طراحی لوگو این چنین می‌گوید :
لوگو‌ها مانند انسان‌ها می‌مانند از این نظر همانندند که انسان بجای این که از یک عبارت توصیفی بلند که ممکن است زیبا نیز باشد و گاهی اوقات باعث فراموشی افراد شود ترجیح می‌دهند نام خودشان را صدا کنند .

این گرافیست در ادامه می گوید :در واقع طراحی لوگو نباید توصیف کننده کسب و کار افراد باشد بلکه باید به کسب و کار هویتی دهد که در ذهن افراد قابل شناسایی و همچنین ماندگار باشد .


ویژگی‌های یک طراحی لوگوی قدرتمند

ما در این مقاله تا به حال در رابطه با مفهوم و هدف لوگو و طراحی آن صحبت کردیم و همه بحث‌های انجام شده نشان دهنده اهمیت طراحی لوگو حرفه ای و با کیفیت آرم بوده است .

ما در اینجا می خواهیم بگوییم که اگر فردی نام کسب و کار شما را نداند ولی آرم و لوگو شرکت شما را ببیند و آن را در خاطر داشته باشد و بتواند با آن یک ارتباطی برقرار کند در ذهن خود برای کسب وکار شما یک توصیفی ایجاد می‌کند و در آخر آن توصیف برای شخص تبدیل به شرکت می‌شود .

در طراحی لوگو خوب و موفق باید به بسیاری از نکات توجه کرد یکی از این نکات بکار بردن نام تجاری کسب و کار است از نکات دیگر می‌توان به رنگ لوگو اشاره کرد .

هنگام طراحی ، در انتخاب رنگ لوگو نیز باید بسیار توجه کرد . رنگ لوگو باید ماهیت برند تجاری را به مخاطبین انتقال دهد . مثلا: رنگ قرمز برای کسب و کارهای سرشار از انرژی و جسارت مناسب است . رنگ سبز، طبیعت و رشد و آبی، آرامش را القا می کند.


برندها و لوگوها

در رابطه با لوگوها و برندها باید گفت که لوگوها و برندها در اکثر مواقع نشان دهنده کسب و کار افراد است .

نکته ای که در رابطه با طراحی لوگو بسیار حائز اهمیت است این است که شما بدانید طراحی که انجام می‌دهید چه نکته و پیامی را به مخاطبین القا می کند .

وقتی شما در طراحی خود از نمادها به بهترین نحو استفاده کنید می توانید عنوان شغلی ،پیام و یا نکته ای را که در نظر دارید را به راحتی به مخاطبین انتقال دهید و به همین دلیل برند و آرم شما همیشه در ذهن مخاطبین باقی می ماند .


انواع لوگو

طراحی لوگو را می‌توان به سه دسته اصلی تقسیم کرد :

 • استفاده از تصویر(آیکون، سمبل، پیکتوگرام( مثل شرکت اپل
 • استفاده از نوشتار: لوگوتایپ، وردمارک: استفاده از نام شرکت و ارائه آن خارج از فونت‌های مرسوم / مونوگرام ، طراحی با یک حرف یا حروف اختصاری برند / تایپ بیس: طراحی با نام شرکت یا برند که شکلی گرافیکی را بسازد
 • ترکیب نوشتار و تصویر(لوگوی ترکیبی): مثل پیتزاهات


ویژگی‌های طراح و طراحی لوگو خوب و موفق

طراحی خوب و موفق دارای ویژگی‌هایی است که ما در ذیل آورده ایم :

 1. اعتبار و سنخیت: طراحی لوگویی موفق است که بتواند یک ارتباط خوب دو طرفه بین صاحب لوگو و کسب و کاری می خواهد راه اندازی کند ایجاد نماید .
 2. طراح باید طرحی که به صاحب لوگو ارائه می دهد با موضوع ، مفهوم و خصوصیات برند ارائه شده هم‌خوانی داشته باشد همچنین مفهوم را سریعا به مخاطب القا کند .
 3. ماندگار و پایدار: یک طراح خوب و موفق به شخصی گفته می شود که بتواند با کسب و کار افراد به جلو پیش برود و همراه آنها تکامل یابد . متد های جدید طراحی را آموخته و ماندگاری خود را با طرح های جدید و بروز به اثبات برساند .
 4. انعطاف پذیر: یک طراحی خوب و موفق باید بتواند به دو صورت سیاه و سفید (تکرنگ) و تمام رنگی چاپ و در سایزهای مختلف مورد استفاده قرار بگیرد. بدون تغییر در ظاهر و معنی و مفهوم آن.
 5. طراحی لوگویی موفق است که بدون هیچ مشکلی در وب سایت ها به صورت آنلاین به راحتی قابل نمایش باشد
 6. باید قادر به احراز حقوق مالکیت خود از نظر قانونی باشد یعنی منحصر به فرد و قابل ثبت باشد.

به طور کلی باید گفت طراحی باید ساده ، زیبا و جذاب باشد .

همچنین طراحی لوگو باید به گونه ای باشد که نظر بیننده را جلب کند و با مخاطبین ارتباط برقرار کند .

طرحی که طراح انجام داده است باید با موضوع کسب و کار ارتباط مستقیم داشته باشد و معنی و مفهوم را به مخاطب انتقال دهد .

طراح باید در طراحی خود از نوآوری و تکنیک های جدید استفاده کند تا طرحی که ارائه می دهد برای همگان زیبا و شکیل باشد .چه کسی می‌تواند طراحی لوگو انجام دهد؟

 • هر فردی که کمی با نرم افزار های گرافیکی آشنایی داشته باشد ، بدون داشتن دانش پایه و اولیه و همچنین خلاقیت در طراحی می تواند به تنهایی طراحی لوگو را انجام دهد .
 • افرادی که در انجام طراحی لوگو به دید سرمایه گذاری در بخش ها مختلفی مانند برند ، تبلیغات و ... در کسب و کار خود می نگرند .
 • طراحی لوگو و یا طراحی آرم نقطه شروع بسیاری از کسب و کار ها است که در واقع هویت مشاغل ها را مشخص می کند .
 • طراحی لوگو تصویر ذهنی ماندگاری را در ذهن مخاطبانتان ایجاد می کند و همچنین در توسعه تجارت و بازاریابی نقش بسزایی را ایفا می‌کند.
 • زمانی که طراح خوب باشد و طرح موفقی داشته باشد باعث می شود طرحی که به شما ارائه داده است به درستی و در هر زمانی به خوبی دیده شود.

هدف از طراحی لوگو در واقع این است که به کسب و کار و تجارت شما یک هویت در رسانه ها دهد . رسانه هایی که بیان شد می تواند از یک کارت ویزیت و سربرگ ساده تا تبلیغات های گسترده تلوزیونی باشد .

همچنین می تواند طراحی یک لوگوی زیبا و موفق برای کسب و کارتان باشد که مخاطبانتان شما را از طریق لوگو منحصر بفردتان شناسایی کنند . این کار با کمک طراحانی که در این زمینه سابقه موفق دارند می تواند انجام شود .


طراحی لوگو، بخشی از زندگی روزمره به حساب می آید. طراحی لوگو وقتی صبحانه درست می‌کنید طراحی لوگو را روی یخچال خانه خود می‌بینید، وقتی که به سر کار می‌روید، روی کامپیوترتان طراحی لوگو را می بینید، و زمانی که پشت میز می نشینید یا در خیابان هستید می توانید طراحی لوگو را روی مغازه ها مشاهده کنید؛ پس طراحی لوگو و وجود لوگو ها غیر قابل انکارند.

زمانی که چیزی بنام سفارش طراحی لوگو یا اپلیکیشن طراحی لوگو یا طراحی لوگو مفهومی در همه جا وجود دارد، ممکن است در نگاه اول همه چیز عادی و گذرا باشد، چون طراحی لوگو را به طور روزانه خواهید دید و برایتان به یک عادت تبدیل شده است. اما لوگو ها (و طراحی لوگو)در واقع پیچیده‌تر از آن چیزی هستند که اکثر مردم از طراحی لوگو درک می‌کنند.

هفت گروه از طراحی لوگو ها وجود دارد. هر نوع از طراحی لوگو ها مزیت‌های منحصر به فردی دارند، بنابراین ارزش صرف زمان برای در نظر گرفتن این که چه نوع طراحی لوگو نیاز دارید و چرا به سراغ طراحی لوگو می روید، ارزشمند است. بیایید در ابتدا، به هر نوع طراحی آرم و لوگو نگاه کنیم تا به مشخص کردن آنچه که طراحی لوگو برای برند شما به ارمغان می آورد برسیم و شما مطمئن شوید که چه نوع طراحی لوگو یا طراحی آرم برایتان مناسب است؛ چون به طبع مانند بسیاری از رشته ها، رشته طراحی لوگو شامل بیشمار نمونه لوگو می باشد.

طراحی لوگو آنلاین به سبک نماد ها

نمادها تنها قدیمی‌ترین شکل در شرکت طراحی لوگو حرفه ای بودند (و همچنان هستند). مردم همچنین به آنها به عنوان شکل یک مُهر یا یک نشان خاص مخصوص یک برند نگاه می کنند، چرا که حداقل بسیاری از افراد با یک نوع نماد خاص در قالب طراحی لوگو برخورد داشته اند و حتی از آن نیز استفاده کرده اند.

در اصل نماد، نوعی طراحی لوگو یا طراحی لوگو فارسی یا غیر فارسی است که متن را در داخل یک نماد قرار می‌دهد. این نوع طراحی لوگو یک ظاهر کلاسیک دارد که به طراحی لوگو یک کیفیت سنتی می‌دهد. به همین دلیل است که اغلب آنها پر استفاده ترین و رایج ترین نوع طراحی لوگو با فتوشاپ یا دیگر نرم افزار ها هستند که توسط مدارس و آژانس‌های دولتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع این نوع طراحی لوگو همه مفاهیم را خوب و رسمی جلوه می دهد.

طراحی لوگو نمادها اغلب با جزییات بیشتری نسبت به دیگر انواع طراحی لوگو نشان داده می‌شوند و شامل عکس‌های زیبا و کوچک برای طراحی لوگو هستند. با این حال، این یک قانون سخت و محکم برای این نوع طراحی لوگو اسم و غیره نیست. مثلا نماد هارلی دیویدسون یک طراحی لوگو نمادین بسیار ساده است، با متن ساده به فونت sans serif در یک تاج زیبا. این طراحی لوگو نشان دهنده خلاقیت و توانایی طراح لوگو برای طراحی لوگو به این سادگی و سهولت است.

چه کسانی یک طراحی لوگو نمادین را انتخاب می کنند؟

 • کسانی که با طراحی لوگو قصد انتقال تجربه، و سنت گرایی را دارد.
 • کسانی که به دنبال طراحی لوگو جهت انتقال حس گرانشی هستند.

چه کسانی نباید به سراغ طراحی لوگو نمادین بروند؟

اگر طراحی لوگوی شما نیاز به مقیاس بندی دارد، طراحی لوگو نمادین برای آن مناسب نیست. طراحی لوگو نمادها خیلی کوچک به نظر نمی‌رسند (مانند اندازه favicon در یک وب سایت)، و از دور (مانند یک بیلبورد) قصد انتقال پیام خاصی را با طراحی لوگو ندارند. این مدل از طراحی لوگو ها همچنین به عنوان نشانه کلمات نیز شناخته می شوند ، طراحی لوگو ها یا طراحی آرم هایی هستند که کاملاً از کلمه یا کلماتی ساخته شده اند که نام شرکت در آن ها مشخص است.

طراحی لوگو تایپ

تمرکز اصلی در این نوع از طراحی لوگو در اصل، تایپوگرافی است. این سبک و تعرفه طراحی لوگو هویت بصری یک آرم را به نام شرکت پیوند می‌دهد. به همین دلیل، باید در این طراحی لوگو با دقت قلم خود را انتخاب، یا ایجاد کنید. شکل، سبک و رنگ به همراه کلمات در این نوع طراحی لوگو تقریبا معنای خود را بیان می کنند. در این نوع طراحی لوگو بسیار مهم است که نام شرکت را درست ارائه کنید؛ به طور مثال به طراحی لوگو گوگل دقت کنید.

این طراحی لوگو تنها از کلمات و رنگ تشکیل شده و این طراحی لوگو معروف خلاصه و مفید است. استفاده از Google لوگوتایپ، تاثیرگذار است چون فونت ساده و ظریفی دارد (مثل محصولات خود) اما از بسیاری از رنگ‌ها استفاده می‌کند. رنگ‌های مختلف نشان‌دهنده تعداد زیادی از نتایجی هستند که هنگام جستجو در گوگل و تنوع ترکیب محصول خود به دست می‌آورید. رنگ‌های روشن این نوع طراحی لوگو سرگرم‌کننده و در دسترس است. این مقوله در طراحی لوگو از وجهی دیگر در طراحی لوگو نشان از چند منظوره بودن و جهانی بودن این برند است.

چرا باید طراحی لوگو تایپ را انتخاب کنید؟

 • اگر یک شرکت تازه‌کار هستید که می‌خواهد طراحی لوگو خود را در ذهن مشتریان ماندگار کند.
 • نام تجاری شما کوتاه است و اگر چه در طراحی لوگو به صورت تایپوگرافی ارائه می شود اما هویت مستقلی ایجاد می کند.
 • نام شما نام تجاری تان است (به عنوان مثال شما یک عکاس هستید). طراحی لوگو تایپ، به تقویت ارتباط بین حافظه تصویری و شناسایی نام کمک شایانی می‌کند.

چرا باید از یک طراحی لوگو تایپ برای برند خود اجتناب کنید؟

 • قصد به روز رسانی طراحی لوگو خود را ندارید.
 • اگر قرار است در طراحی لوگو از قوانین خاصی پیروی کنید.
 • • نام شرکت تان واقعا طولانی است و با طراحی لوگو تایپوگرافی به درستی به مشتریان منتقل نمی شود.

طراحی لوگو مونوگرام

به دلیل ابتدایی بودن یک کلمه جالب در طراحی لوگو، مانند TASER، یا خوشایند بودن آن، به راحتی می توان به دلایلی فکر کرد که چرا شرکت شما از ابتکار عمل یا مخفف کلمات مخفف برای طراحی لوگو استفاده می کند.

اگر یک طراحی لوگو برای شرکت شما به شکل مونوگرام طراحی شود، باید آن را با طراحی لوگو یا طراحی آرم های معمول و طراحی لوگو های تیپیکال مجزا بدانید. این سبک از طراحی لوگو رایگان یا هزینه بر، سفارش طراحی لوگو آنلاین رایگان نام را برای خواننده یا مخاطب، به قسمت های به یاد ماندنی (و قابل تلفظ) متمرکز می کند. به عنوان مثال به جای Home Box Office از HBO به عنوان نام و ذکر این پخش کننده شبکه های تلویزیون، یاد می کنید. در حقیقت، طراحی لوگو مونوگرام یک برند محرک برای شماست.

دوباره، تایپوگرافی و فونت کلید طراحی لوگو به سبک مونوگرام است (همچنین این شیوه به lettermarks نیز معروف است). شما می‌توانید با استفاده از سبک حروف در طراحی لوگو خلاقیت بیشتری داشته باشید، چرا که خوانا بودن آن نسبت به طراحی لوگو تایپ اهمیت کمتری دارد. هرچه کلمات کمتری در این مدل طراحی لوگو وجود داشته باشد، احتمال این که فرد به اشتباه آن‌ها را بخواند کم‌تر است. بسیاری از برند های مد از شیوه طراحی لوگو مونوگرام استفاده می کنند مانند: Louis Vuitton, Chanel یا Gucci. این مدل طراحی لوگو، یک نماد قابل‌تشخیص طراحی لوگو از برند آنهاست و کمک می کند تا بیننده به محض دیدن این طراحی لوگو یاد یک عطر، لباس و غیره بیفتد.

چرا طراحی لوگو مونوگرام را انتخاب کنیم؟

اگر قصد دارید تا با این طراحی لوگو، ارتباط بین نام و هویت بصری خود را مشخص کنید، اما یک نام واقعی دارید.

اگر در یک صنعت خاص مشغول فعالیت هستید که کوتاه کردن نام برندتان به حروف اول بسیار رایج و مناسب است این طراحی لوگو انتخاب مناسبی می باشد.

چرا از طراحی لوگو مونوگرام اجتناب کنیم؟

اگر یک شرکت جدید هستید و هنوز طراحی لوگو و نام خود را تعیین نکرده اید، از این نوع طراحی لوگو دوری کنید. در این حالت شما هنوز می‌توانید از یک letter form استفاده کنید، اما بهتر است که نام کامل برندتان را در پایین طراحی لوگو ذکر کنید تا زمانی که بین مشتریان مشهور شوید. پس از به شهرت رسیدن، طراحی لوگو مونوگرام مناسب خواهد شد.

همانطور که در این فهرست از انواع طراحی لوگو اطلاعات و دسته بندی هایی را بیان می‌کنیم، باید توجه داشته باشید که نمی توانیم به صراحت و به طور دقیق از کلمات برای توصیف یک مدل طراحی لوگو خاص استفاده کنیم. چرا که هر طراحی لوگو با برقراری ارتباط بصری همه معانی را برای شما آشکار خواهند کرد. شما می‌توانید به این مانند مشکل رو به افزایش در یک بازی ویدیویی فکر کنید - هرچه بیشتر از متن صریح دور شوید، بار بیشتری از تصویر واقعی را می بایست دریافت نمایید.

طراحی لوگو با برند های مارک

این امر ما را به طراحی لوگو علامت تجاری (که "علامت تصویری" نیز نامیده می‌شود)می‌رساند. تصویری که شما برای طراحی لوگو شرکت تان برای طراحی لوگو انتخاب می‌کنید باید به طور باورنکردنی برای مشتری برای تشخیص و شناسایی آن، نمادین باشد. اغلب این طراحی لوگو در طول زمان رشد می‌کند. فکر کنید که چگونه طراحی لوگو استارباکس به عنوان یک نماد محبوب شد، اما اکنون به جای طراحی لوگو، تنها یک نقاشی از یک حوری دریایی است؟

به همین دلیل است که می‌تواند برای یک شرکت جدید چالش برانگیز باشد تا یک طراحی لوگو را به طور انحصاری استفاده کند. با این حال، علائم تصویری در طراحی لوگو بسیار جالب هستند! قصد براین نیست شما را از انتخاب کردن این نوع طراحی لوگو، فقط به این دلیل که جدید و نوپا هستید دلسرد کنیم. فقط به خاطر داشته باشید که برای مدتی قبل از اینکه بتوانید این نوع طراحی لوگو را به طور کامل رها کنید، به یک ورد مارک (Word mark) طراحی لوگو مرتبط با تصویر خود نیاز خواهید داشت.

چرا باید یک طراحی لوگو مارک را انتخاب کنید؟

نام برند شما به معنای واقعی کلمه بدون نیاز به طراحی لوگو تایپوگرافی مطرح و شناخته شده است (به واسطه تصویر). برای مثال، طراحی لوگو اپل یک نمونه واضح از یک نام تجاری با طراحی لوگو سیب گاز زده است که در اصل، رسم شده‌ است. برای برند اپل، بسیاری از مخاطبان حس بهتری نسبت به علامت تصویری بیشتر از یک نماد یا حروف نشان می دهند.

به واسطه این نوع طراحی لوگو شما یک حس شخصیت سازی شده از برند خود را با یک تصویر ارائه می کنید که در غیر این صورت نمی‌توانید تنها با طراحی لوگو خود آشنایی و انتقال حس را برای مخاطب ایجاد کنید؟

چرا نباید به سراغ طراحی لوگو مارک بروید؟

اگر در ابتدای راه هستید و می خواهید به طور جدی با طراحی لوگو دیده شوید، قید طراحی لوگو به این شیوه را بزنید. اگر این کار را انجام دهید، استفاده از یک علامت تصویری ممکن نیست.

در صورتی که هنوز هم محصول یا سرویس خود را طراحی نکرده و در اختیار مشتری قرار نداده اید، انتخاب این نوع طراحی لوگو اشتباهی بیش نیست. انتخاب یک طراحی لوگو خیلی زود می‌تواند شما را به یک روش خاص برای معرفی شرکت تبدیل کند. بهتر است با چیز بیشتری طراحی لوگو را شروع کنید و یک brandmark را برای طراحی لوگو با هم تطبیق دهید.

طراحی لوگو آبسترکت

نمایش دقیق یک تصویر به اصطلاح محرک، به ما یک طراحی لوگو انتزاعی می دهد که به آن طراحی لوگو آبسترکت می گوییم. این نوع لوگو هنگامی مورد استفاده قرار می‌گیرد که می‌خواهید از یک تصویر استفاده کنید، اما نمی‌خواهید تنها با استفاده دقیق از آن برای طراحی لوگو محدود شوید. شما می‌توانید یک نشانه انتزاعی جهت طراحی لوگو با فتوشاپ، طراحی فتوشاپ با کورل، طراحی لوگو با گوشی، طراحی لوگوی آنلاین، طراحی لوگو در فتوشاپ، طراحی لوگو در ایلوستریتور و غیره درست کنید، که حسی بیش از یک فکر را تداعی می‌کند. این نوع طراحی لوگو می‌تواند کمی مشکل باشد، چرا که همه یک تصویر را به همان شکل طراحی شده اش، تفسیر نمی‌کنند.

چیزی که در مورد این نوع طراحی لوگو عالی است، زمانی است که شما نام تجاری خود را به این واسطه طراحی لوگو به دیگران معرفی کرده اید، هیچ‌کس دیگری (امیدوارم)لوگو را کاملا شبیه به شما طراحی نمی کند و از این رو طراحی لوگو تان منحصر بفرد است. شما در مسیر درست برای افتراق برندتان، نسبت به بقیه بازار کار خوبی خواهید داشت. این نوع طراحی لوگو سریع، پویا است و یک حس حرکت و انرژی را منتقل می‌کند. لازم نیست کلمه Nike را ببینید تا علامت تجاری مرتبط با آن را در پشت محصول نمایان شود. و حتی اگر شما با این نام ناآشنا نیستید، ایده بسیار خوبی از آنچه در حال حاضر هستند (به واسطه طراحی لوگو شان)، به دست می‌آورید. این جایی است که طراحی لوگوهای انتزاعی یا آبسترکت، رشد سریع و متمایز پیدا می کنند.

چرا باید یک طراحی لوگو انتزاعی انتخاب کنید؟

 • اگر می‌خواهید که یک عنصر تصویری را به لوگوی خود ارتباط دهید، اما قصد دارید تا یک ساختار جدی‌تر از بیشتر لوگوهای معمول تصویری، ایجاد کنید.
 • طراحی لوگو واقعا منحصر به فرد می‌خواهید.

چرا باید از یک طراحی لوگو انتزاعی اجتناب کنید؟

 • شما هویت برند خود را کاملا ایجاد نکرده اید.
 • از آنجا که طراحی لوگو انتزاعی احساسات را منتقل می‌کند، باید بدانید چه نوع حسی دارید که سعی دارید آن را قبل از توسعه طراحی لوگویی که این کار را انجام می‌دهد، در مشتریان خود ایجاد کنید.

طراحی لوگو مسکات

طراحی لوگو مسکات متفاوت از تصاویر و نشانه‌هایی هستند که در آن نقاشی یک فرد خاص (یا حداقل، یک شخصیت محترم و والا) است. به عنوان مثال در این مدل طراحی لوگو، می توانیم بگوییم که ما به صورت بصری جذب یک چهره انسان دیگر می‌شویم (دوباره، حتی اگر واقعا " چهره یک شخصیت کارتونی بامزه یا یک شخصیت بزرگ) باشد. پس یک مسکات احساس مثبتی نسبت به آن طراحی لوگو و نشان واره داریم.

بر خلاف یک طراحی لوگو تصویری استاندارد، این نوع طراحی لوگو نیز انعطاف‌پذیر است. طراحی لوگو مسکات عموما برای تیم‌های ورزشی، شرکت‌های خدماتی و برنده‌ای مواد غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرند، چرا که در طراحی لوگو مسکات تلاش براین است که خود را با حامیان بالقوه، مشتریان و مخاطبین جدید آشنا کنیم.

بزرگ‌ترین خطر برای یک طراحی لوگو مسکات این است که طراحی لوگو تان می‌تواند بیش از حد دوستانه به نظر برسد. اگر می‌خواهید طراحی لوگو شما به طور کامل جدی گرفته شود، منطقی تر است که نوع متفاوتی از طراحی لوگو را در نظر بگیرید.

چرا باید یک طراحی آرم شرکت به شیوه مسکات را انتخاب کنید؟

 • برند شما شاد، دوستانه و شادمان است.
 • قصد تان براین است که طراحی لوگو تان چیزی انعطاف‌پذیر باشد که بتواند با شرکت شما رشد کند و به روش‌های گوناگون به کار رود.

چرا باید از خیر طراحی لوگو به سبک مسکات اجتناب کنید؟

اگر برندتان جدی و رسمی است از این نوع طراحی لوگو اجتناب کنید.

طراحی لوگو ترکیبی

خیلی چیزها در دنیا سیاه و سفید نیست. شما مجبور نیستید فقط یک نوع خاص از طراحی لوگو را انتخاب کنید. شما می توانید هر کدام از این موارد نام برده را با هم ترکیب کنید و یک طراحی لوگو داشته باشید؛ مثلا یک طراحی لوگو مسکات را با یک تایپوگرافی ترکیب کنید، یا طراحی لوگو مونوگرام را در طراحی لوگو انتزاعی قرار دهید. طراحی لوگو می‌تواند توسط یک طراحی لوگو تایپ پشتیبانی شود، و هر دو جنبه از طراحی لوگو را می توان در طراحی لوگو از هم جدا کرد و برای سناریوهای مختلف استفاده کرد.

مثلا به طراحی لوگو Dove فکر کنید؛ این طراحی لوگو (کبوتر) و کلمه (کبوتر) در کنار هم استفاده می کند ، در حالی که فقط طراحی لوگو آن روی محصولات اش حک شده است. طراحی لوگو ترکیبی در این طراحی لوگو در واقع چهره اصلی محصولات تان هستند و توسط دیگران خریداری می شوند.

پس ببینید که آیا این طراحی لوگو ترکیبی انتخاب مناسبی برای برند شما است؟ اگر به سمت تصویر و طراحی لوگو به واسطه آن گرایش دارید، اما احساس می‌کنید که نیاز به پشتیبانی از متن برای توصیف یا تقسیم کردن آنچه که نام تجاری شما دارد نیاز دارید، پس به سراغ طراحی لوگو ترکیبی بروید! اگر طراحی لوگوی انعطاف‌ پذیری می‌خواهید که می‌تواند با شرایط مختلف تطبیق داده شود، باز هم میتوانید طراحی لوگو ترکیبی را امتحان کنید. یک جنبه خوب از طراحی لوگو ترکیبی این است که آن‌ها سازگار هستند. شما می‌توانید طراحی لوگو مسکات خود را در اختیار داشته باشید و طراحی لوگو تایپوگرافی را هم در آن لحاظ کنید کنید یا از طراحی لوگو مونوگرام استفاده کرده و طراحی لوگو آبسترکت خود را براساس نحوه تکامل برند تان ایجاد نمایید. ما فکر می‌کنیم که طراحی لوگو ترکیبی یک گزینه عالی برای برند های جدید است چون طراحی لوگو این به سبک، فرآیند شناخته شدن توسط مشتری را دنبال می کنند و بسیاری هنوز در مرحله اول طراحی لوگو هستند. اما یک طراحی لوگو ترکیبی می تواند همزمان شامل یک تیر و دو نشان در طراحی لوگو باشد.

چرا باید طراحی آرم و لوگو ترکیبی را انتخاب کنید؟

 • می خواهید تصویر سازی مناسبی برای مشتری ارائه دهید.
 • شما یک طراحی لوگو بدون عیب نیاز دارید که بتواند با کسب ‌و کار تان سازگار باشد و تغییر کند.

چرا باید از طراحی لوگو ترکیبی اجتناب کنید؟

وقتی طراحی لوگو شرکت شما بر سادگی و سهولت متمرکز است؛ طراحی لوگو ترکیبی می‌تواند باعث شلوغی بیجا شده و استفاده از آن را برای مخاطب پیچیده تر کند (آیا تمام ساختار طراحی لوگو خود را روی کارت ویزیت تان درج می کنید یا فقط روی نمایندگی تان؟) طراحی لوگو ترکیبی به معنای محدودیت نیست و گستردگی بالایی دارد.

جمع بندی نهایی

مابقی دسته بندی های طراحی لوگو، مانند طراحی لوگو گیمینگ به طراحی لوگو تخصصی در حوزه گیم و بازی های مرتبط با آن مربوط اند اما می توان آنها را نیز طراحی لوگو ترکیبی به حساب آورد. آموزش طراحی لوگو به صورت آنلاین نیز امکان پذیر است و به شما امکان ورود آسانتر به بازار کار را خواهد داد. طراحی آرم رایگان، طراحی آرم با فتوشاپ، قیمت طراحی آرم و قیمت طراحی لوگو، طراحی لوگو تهران، طراحی آرم آنلاین را می توانید در سایت لیمو به صورت ویژه بررسی کرده یا برای سفارش اقدام کنید.

عنوان تصوير

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاه های شما
 1. 14 بهمن 1398
  نام کاربر یک پاسخ

  طراحی لوگو

 2. 14 بهمن 1398
  نام کاربر دو پاسخ

  طراحی لوگو

  1. 14 بهمن 1398
   نام کاربر سه پاسخ

   طراحی لوگو

  2. 14 بهمن 1398
   نام کاربر چهار پاسخ

   طراحی لوگو

میخوای یه اپلیکیشن برات طراحی کنیم؟
اطلاعات بیشتر
جلسات کسب و کار

طراحی لوگو

خدمات مشتری و فروش

طراحی لوگو